توقف کردن تقویت هوش ویتامین روزانه ارتباط

توقف کردن: تقویت هوش ویتامین روزانه ارتباط فعالیت بازی فکری کنید  اجتماعی شوید  تست هوش تمرین کنید 

گت بلاگز اخبار بین الملل سردرگمی در کاتالونیا بر سر تعیین مدیر دولت آتی ایالتی

وضعیت تعیین مدیر آتی دولت ایالت کاتالونیا با گذشت سه روز از برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان محلی این ایالت، هنوز جهت خود استقلال طلبان هم روشن نیست و سردرگمی های

سردرگمی در کاتالونیا بر سر تعیین مدیر دولت آتی ایالتی

سردرگمی در کاتالونیا بر سر تعیین مدیر دولت آتی ایالتی

عبارات مهم : اسپانیا

وضعیت تعیین مدیر آتی دولت ایالت کاتالونیا با گذشت سه روز از برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان محلی این ایالت، هنوز جهت خود استقلال طلبان هم روشن نیست و سردرگمی های بسیاری در این رابطه وجود دارد.

به گزارش ایرنا، «کارلس پوجدمونت» مدیر سابق دولت محلی کاتالونیا و نامزد پست ریاست این ایالت که در بلژیک به سر می برد، نظر به حکم جلب داخلی، قادر به حضور فیزیکی در نشست مربوطه پارلمان کاتالونیا جهت دفاع از برنامه های خود نبوده و در حال حاضر روی گزینه استفاده از ویدیو کنفرانس جهت این منظور کار می کند.

سردرگمی در کاتالونیا بر سر تعیین مدیر دولت آتی ایالتی

این در حالی است که دولت اسپانیا و احزاب اپوزیسیون کاتالونیا تاکید کرده اند که با عملیاتی شدن چنین وضعیتی مخالفت خواهند کرد.

پوجدمونت در این مورد می خواهد با زیر پا گذاشتن مقررات، از بروکسل بر کاتالونیا حکومت کند و وارد خاک اسپانیا نشود، لیکن دستگیر خواهد شد .وی اعتقاد است که از بروکسل می تواند ریاست کند، ولی اگر در زندان باشد، امکان ریاست بر این ایالت را نخواهد داشت.

وضعیت تعیین مدیر آتی دولت ایالت کاتالونیا با گذشت سه روز از برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان محلی این ایالت، هنوز جهت خود استقلال طلبان هم روشن نیست و سردرگمی های

هیئت حقوقی پارلمان محلی ایالت هم گزارشی در این زمینه تهیه و در آن تاکید کرده است که حضور نامزد پست ریاست ایالت در نشست های پارلمان مهم است و نمی توان به راه های دیگر متوسل شد. حقوقدانان پارلمان کاتالونیا تاکید کرده اند: نامزد پست ریاست ایالت باید شخصا از برنامه هایش در برابر احزاب و گروه های مخالف دفاع کند.

حزب دمکرات کاتالونیا می داند که ریاست پوجدمونت بر این ایالت در دوره آتی، هر بار تبدیل به مساله پیچیده تری می شود. این حزب که در هفته های اخیر شعار ‘یا پوجدمونت یا تکرار انتخابات’ را سر می دهد، ظاهرا قصد دارد این ‘بلوف’ را تا لحظه آخر ادامه دهد و اگر اوضاع به حالت دلخواه عوض کردن نکرد، نامزد دیگری جهت پست ریاست ایالت معرفی نماید. خود این حزب کاملا متقاعد شده است است تکرار انتخابات گزینه خوبی نیست و خبر هایی در این خصوص جهت پوجدمونت ارسال نموده است.

در همین حال ، «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا روز گذشته در نشست سراسری هیات رئیسه حزب مردمی به دفاع از عملکرد دولت خود در مساله کاتالونیا پرداخت و هشدار داد: چنانچه پوجدمونت بخواهد از راه دور (بلژیک)، اداره امورایالت کاتالونیا را در دوره آتی به عنوان مدیر ایالت، عهده دار شود، ارائه لوایح اعتراضی از سوی دولت مرکزی به دادگاه قانون اساسی علیه چنین وضعیتی، فقط یکی از ابزارهای مورد استفاده خواهد بود.

سردرگمی در کاتالونیا بر سر تعیین مدیر دولت آتی ایالتی

بر این اساس، راخوی تاکید کرده است: در چنین حالتی وی رای به ادامه اعمال ماده 155 قانون اساسی اسپانیا بر ایالت کاتالونیا خواهد داد که به معنی ادامه تعلیق خودمختاری آن خواهد بود.

دولت اسپانیا مصمم است به هر نحو ممکن در برابر قصد استقلال طلبان جهت تعیین مجدد پوجدمونت به عنوان مدیر این ایالت، ایستادگی نماید.

وضعیت تعیین مدیر آتی دولت ایالت کاتالونیا با گذشت سه روز از برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان محلی این ایالت، هنوز جهت خود استقلال طلبان هم روشن نیست و سردرگمی های

پارلمان کاتالونیا، روز چهارشنبه گذشته نخستین جلسه خود را برگزار کرد و از همین تاریخ مهلت جهت تعیین مدیر دولت ایالتی نیز شروع شد که باید تا پیش از 31 ژانویه (11 بهمن ماه) تعیین شده است باشد.

دولت مادرید و راخوی خواهان آن هستند که هر چه سریعتر کار تعیین مدیر دولت ایالت کاتالونیا به انجام برسد، لیکن کارهای بسیاری به وقت تشکیل این دولت موکول شده است و در حال حاضر معلق باقی مانده هست. ولی دولت راخوی با نشانه تعیین مدیر دولت ایالتی کاتالونیا، حاضر نخواهد شد تن به هر شرایطی بدهد و چنانچه نمایندگان پارلمان کاتالونیا تصمیم بگیرند رای پنج نفری (پوجدمونت و چهار عضو دولت سابقش) را که در بروکسل هستند، بپذیرند، عنوان را به دادگاه قانون اساسی ارجاع خواهد داد.

سردرگمی در کاتالونیا بر سر تعیین مدیر دولت آتی ایالتی

راخوی در همین زمینه اعلام کرد که امیدوار است اگر نامزد ریاست دولت ایالتی کاتالونیا استقلال طلب باشد، خود را از روند پیش گرفته شده است به وسیله پوجدمونت، کنار بکشد.

کاتالونیا بخشی خودمختار با هفت میلیون و 523 هزار نفر جمعیت در شمال شرق اسپانیاست که خواستار استقلال از دولت مرکزی می باشد. این بخش به لحاظ مالی و بانکی و امور بندریف بااهمیت ترین بخش خودمختار اسپانیا به شمار می رود و نزدیک به 20 درصد تولید ناخالص ملی اسپانیا در آن صورت می گیرد.

جدایی خواهان کاتالونیا معتقدند جدایی این ایالت از دولت مرکزی به سود آن خواهد بود آیا که 27 درصد صادرات اسپانیا از این منطقه است و مقصد 25 درصد گردشگران اسپانیا نیز کاتالونیاست. همچنین معتقدند سهمی که کاتالونیا از دولت مرکزی می گیرد 15 میلیارد یورو کمتر از سهمی است که کاتالونیا به خزانه مرکزی می پردازد.

مردم کاتالونیا در این راستا در روز 30 آذر به پای صندوق های رای رفتند تا دولت تازه محلی را گزینش کنند که حزب شهروندان در انتخابات محلی کاتالونیا به یک پیروزی تلخ و شیرین دست یافت، لیکن به رغم کسب بیشترین رای، نتوانست قدرت را به دست گیرد.

انتخابات ایالت کاتالونیا بدون هیچ گونه حاشیه و مشکلی برگزار گردید و نتیجه آن حکایت از ادامه برخورداری احزاب استقلال طلب از اکثریت مطلق پارلمانی جهت تسلط بر پارلمان و دولت محلی این ایالت دارد. حزب شهروندان که در رویدادی تاریخی موفق شده است است در رده اول انتخابات گذشته قرار بگیرد، نظر به ناکافی بودن آرای خود و عدم امکان رسیدن به اکثریت مطلق پارلمانی از طریق ائتلاف با دیگر احزاب قانونگرا، شانسی جهت ریاست بر این ایالت نخواهد داشت.

در انتخابات کاتالونیا، حزب شهروندان 37 کرسی، حزب دمکرات 34 کرسی، حزب چپ جمهوریخواه 32 کرسی، حزب سوسیالیست 17 کرسی، ائتلاف ان کومون پودم هشت کرسی، حزب کوپ چهار کرسی و حزب مردمی سه کرسی پارلمانی به دست آورده اند.

پارلمان محلی ایالت کاتالونیا 135 کرسی دارد که اکثریت مطلق آن با 68 کرسی حاصل می شود. مجموع آرای احزاب استقلال طلب (دمکرات، چپ جمهوریخواه و کوپ) به 70 کرسی پارلمانی رسیده است و احزاب قانونگرا نیز نتوانسته اند به نشانه خود جهت عبور از ملی گرایان دست یابند.

واژه های کلیدی: اسپانیا | اسپانیا | انتخابات | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz