توقف کردن تقویت هوش ویتامین روزانه ارتباط

توقف کردن: تقویت هوش ویتامین روزانه ارتباط فعالیت بازی فکری کنید  اجتماعی شوید  تست هوش تمرین کنید 

گت بلاگز اخبار پزشکی 6 اشتباه رایجی که دندان‌هایتان را زرد می‌کنند

محققان می‌گویند که استفاده نکردن از نخ‌دندان می‌تواند به تجمع پلاک‌های مخرب در دندان‌ها منجر شود و آسیب‌های جدی به آن‌ها برساند.

6 اشتباه رایجی که دندان‌هایتان را زرد می‌کنند

6 اشتباه رایجی که دندان هایتان را زرد می کنند

عبارات مهم : دندان

محققان می گویند که استفاده نکردن از نخ دندان می تواند به تجمع پلاک های مخرب در دندان ها منجر شود و آسیب های جدی به آن ها برساند.

به گزارش سلامتیسم، اگر تا کنون استفاده از نخ دندان را جدی نگرفته اید، هرچه سریعتر باید این کار را به برنامه روزانه خودتان اضافه کنید. محققان می گویند که استفاده نکردن از نخ دندان می تواند به تجمع پلاک های مخرب در دندان ها منجر شود و آسیب های جدی به آن ها برساند.

6 اشتباه رایجی که دندان‌هایتان را زرد می‌کنند

۱. استفاده بیش از حد از دهان شویه یا گزینش انواع بیش از حد اسیدی

یکی از بدترین حالت ها جهت دندان ها، خشکی دهان هست. بزاق دهان، مجموعه ای از مواد معدنی، آنزیم ها و ترکیبات اکسیژنی دارد که تعادل pH را در دهان حفظ می کنند و در نتیجه اسیدهایی که می توانند مینای دندان را تخریب کنند را کم کردن می دهند. به علاوه، خود بزاق دهان به طور منظم دندان ها را شست وشو می دهد و با دفع باکتری های مضر، مانع از لک دار شدن دندان ها می شود. مساله آزاردهنده این است که بسیاری از دهان شویه های تجاری، سطح اسیدی بالایی دارند و اگر بیش از حد استفاده شوند، می توانند به مینای دندان ها آسیب برسانند.

۲. زیاده روی در مصرف میوه ها و سبزی های اسیدی

محققان می‌گویند که استفاده نکردن از نخ‌دندان می‌تواند به تجمع پلاک‌های مخرب در دندان‌ها منجر شود و آسیب‌های جدی به آن‌ها برساند.

همان طور که دهان شویه های اسیدی می توانند مینای دندان ها را از بین ببرند، اسیدهای خوراکی در قالب میوه ها و سبزی های اسیدی نیز می توانند همین مسئله را ایجاد کنند. این مواد غذایی عبارت اند از انواع مرکبات و آب آن ها، گوجه فرنگی، آناناس، سرکه، نوشابه های گازدار، بعضی از نوشیدنی های ورزشی و بعضی از سس های سالاد مبتنی بر سرکه.

محققان می گویند که لزومی ندارد که شما همه این مواد غذایی را جهت هر لحظه از رژیم غذایی کنار بگذارید. استفاده از آب راحت بعد از مصرف این مواد غذایی و نوشیدنی ها، اثرات منفی ارزش را تا حدود زیادی از بین می برد. البته باید بعد از مصرف چای یا میوه هایی مانند بلوبری، آب بیشتری بنوشید.

۳. در مصرف قهوه زیاده روی می کنید

اگرچه محققان اطمینان دارند که قهوه تلخ دارای فایده های مختلفی جهت بدن هست، ولی زیاده روی در مصرف آن می تواند به دندان ها آسیب برساند. بسیاری از افراد عادت دارند که روزانه ۲ تا ۳ فنجان قهوه بنوشند که به خودی خود مخرب نیست. درواقع، اگر آب کافی بعد از نوشیدن قهوه مصرف شود و دندان ها به اندازه کافی در طول روز مسواک زده شوند، نوشیدن چند فنجان قهوه در روز به زرد شدن دندان ها منجر نمی گردد.

6 اشتباه رایجی که دندان‌هایتان را زرد می‌کنند

بعضی از محققان می گویند که ترفندهایی مانند نوشیدن سریع تر قهوه یا حتی استفاده از نی در شرایط خاص، می تواند مدت وقت تماس ترکیبات قهوه با دندان ها را به حداقل برساند و تاثیر مخرب آن ها را از بین ببرد.

۴. به سیگار کشیدن عادت دارید

محققان می‌گویند که استفاده نکردن از نخ‌دندان می‌تواند به تجمع پلاک‌های مخرب در دندان‌ها منجر شود و آسیب‌های جدی به آن‌ها برساند.

ترکیبات شیمیایی خاصی که در سیگار، پیپ و محصولات مشابه وجود دارند، به مینای دندان ها آسیب می رسانند و رنگ دندان ها را زرد می کنند. بعد هرچه زیاد سیگار بکشید، این حالت را زیاد مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، سیگار کشیدن با مجموعه ای از پرسشها دهان و دندان نیز مرتبط است که از میان آن ها می توان به چنین مواردی اشاره کرد: بیماری های لثه، پوسیدگی دندان ها و خشکی دهان. اگر به سلامتی دهان و دندان خودتان اهمیت می دهید، باید هرچه سریع تر سیگار کشیدن را ترک کنید.

۵. بهداشت دهان و دندان را کامل رعایت نمی کنید

اگر تا کنون استفاده از نخ دندان را جدی نگرفته اید، هرچه سریعتر باید این کار را به برنامه روزانه خودتان اضافه کنید. محققان می گویند که استفاده نکردن از نخ دندان می تواند به تجمع پلاک های مخرب در دندان ها منجر شود و آسیب های جدی به آن ها برساند. این در حالی است که نخ دندان می تواند باکتری های مخرب را تا حدود زیادی از دندان ها جدا کند و مانع از فعالیت تخریبی آن ها شود.

6 اشتباه رایجی که دندان‌هایتان را زرد می‌کنند

۶. به شیوه درست مسواک نمی زنید

مسواک زدن روزانه و به طور منظم واقعا ضروی و صحیح هست، ولی مسواک زدن با فشار و سریع اصلا به معنای زیاد کردن تاثیرگذاری آن نیست. درواقع، چنین عادتی حتی می تواند اثرات معکوس داشته باشد و به دندان ها آسیب برساند. محققان می گویند که مسواک زدن با فشار زیاد یا سرعت بالا، می تواند مینای دندان ها را از بین ببرد و تماس مسواک و ترکیبات خمیردندان با لایه دنتین را امکان پذیر سازد که اصلا اتفاق خوبی نیست.

واژه های کلیدی: دندان | سیگار | مسواک | محققان | استفاده | نخ دندان | خمیردندان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz