توقف کردن تقویت هوش ویتامین روزانه ارتباط

توقف کردن: تقویت هوش ویتامین روزانه ارتباط فعالیت بازی فکری کنید  اجتماعی شوید  تست هوش تمرین کنید 

گت بلاگز بازار خودرو محدودیت واردات ماشین برداشته می شود

سکوت‌ها شکست و خبرهای مربوط به واردات ماشین که از 4 تیرماه ثبت سفارش آنها متوقف شده است بود به رسانه‌ها رسید.از زمانی که آیین نامه واردات ماشین به دولت رفت حرف

محدودیت واردات ماشین برداشته می شود

محدودیت واردات ماشین برداشته می شود

عبارات مهم : ایران

سکوت ها شکست و خبرهای مربوط به واردات ماشین که از 4 تیرماه ثبت سفارش آنها متوقف شده است بود به رسانه ها رسید.از زمانی که آیین نامه واردات ماشین به دولت رفت حرف و حدیث ها اطراف چگونگی واردات ماشین نقل محافل متفاوت شد.

به گزارش کشور عزیزمان ایران آنلاین ؛ تعرفه های مختلفی جهت خودروهای وارداتی رد و بدل شد ولی همه آنها از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تکذیب شد. بعضی از تعرفه 130 درصدی و 150 درصدی رونمایی کردند و بعضی دیگر از کم کردن تعرفه ها صحبت کردند.همین اخبار ضد و نقیض باعث شد تا خودروهای وارداتی روزانه در بازار گران شوند. خودروهایی که لقب لوکس را یدک می کشند 300 میلیون تومان به اوج گران شدند. سایر خودروهای خارجی هم رشد قیمت از 60 میلیون تومانبه اوج را تجربه کردند.

محدودیت واردات ماشین برداشته می شود

التهاب بازار، شائبه های زیادی ایجاد کرد؛ یکی از آن شائبه ها این بود که نشانه دولت از بسته شدن سایت ثبت سفارش ماشین کمک به فروش خودروسازان وطنی بوده است.البته این اتفاق بی تأثیر در فرآیند کاری آنها نبود. در این مدت خودروسازان به زیاد کردن قیمت رسیدند و تخفیف هایی را که در گذشته می دادند برداشتند، آیا که فروششان بعد از مدت ها کم کردن به سمت زیاد کردن رفت.خودروهای بالای 100 میلیون تومان داخلی گران شد و از آنجا که شورای مسابقه نمی توانست ورود کند،

هیچ تخلفی ثبت نشد. توصیه دیگر رسیدن دولت به درآمد زیاد بود. بعضی می گفتند جهت اینکه دولت به درآمد بیشتری برسد سایت ثبت سفارش ماشین را قفل کرده است تا تعرفه ها را هرگونه که خواست اوج ببرد. توصیه دیگر که از سوی مقام های مسئول وزارت صنعت رد نشد جلوگیری از خروج ارز بود. در هشت ماهه امسال ۵۴ هزار ماشین به کشور وارد شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۶ درصد یعنی 9هزارخودرو زیاد کردن داشته هست. ارزش این خودروها رقمی بالغ بر یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار می شود، در حالی که در سال گذشته ارزش خودروهای وارداتی در هشت ماهه امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده هست. دولت با پذیرفتن این توصیه علت مهم را ساماندهی واردات ماشین اعلام کرد و گفت کشور عزیزمان ایران محل توزیع خودروهای خارجی نیست.

سکوت‌ها شکست و خبرهای مربوط به واردات ماشین که از 4 تیرماه ثبت سفارش آنها متوقف شده است بود به رسانه‌ها رسید.از زمانی که آیین نامه واردات ماشین به دولت رفت حرف

ترکیدن حباب قیمت

با گذر از تمام این گفته ها، تا لحظه تنظیم این گزارش آیین نامه واردات ماشین ابلاغ نشد. طبق گفت و گو با یک مقام آگاه آیین نامه واردات ماشین تأثیر بسزایی در ساماندهی بازار دارد و از همه مهمتر اینکه حباب قیمت خودروهای خارجی ترکیده خواهد شد و دیگر خبری از زیاد کردن چند میلیونی خودروها نخواهیم شنید مگر خودروهای لوکس.

خودروهای بیش از 300 میلیونی اجازه ورود ندارند

طبق شنیده ها در آیین نامه تازه واردات ماشین همچنان واردات خودروهای بالای 2500 سی سی و به ارزش 40 هزار دلار ممنوع هست. خودروهای 40 هزار دلاری در رده لوکس ها هستند و فعلاً دولت جهت ثبت سفارش آنها هیچ اقدامی نخواهد کرد. البته معلوم نیست این ممنوعیت چه زمانی برداشته شود. با دلار 4 هزار و 194 تومانی روز گذشته و با تعرفه 95 درصد که جهت اکثر خودروها در نظر گرفته شده است است خودروها با قیمت بیش از 327 میلیون تومان نمی توانند وارد خاک کشور عزیزمان ایران شوند. لذا این نشان می دهد که خودروهای لوکس بازار گرانتر خواهد شد، آیا که با ممنوعیت واردات روبه رو می شوند. بنابراین بنز، بی ام و و لکسوس وارد نمی شوند.

محدودیت واردات ماشین برداشته می شود

سرمایه گذاران خارجی تخفیف واردات می گیرند

موضوع دیگری که در آیین نامه واردات ماشین آمده مربوط به تولید و سرمایه گذاری هست. برندهای خارجی اگر در زمینه تولید ماشین یا قطعه سرمایه گذاری کنند می توانند در زمینه واردات ماشین نهایی مشمول تخفیف شوند. بدهید صورت اگر برند خارجی تولید یک محصول را در کشور عزیزمان ایران شروع کند یا حتی در قطعه سازی فعال شود می تواند مدل دیگری که می خواهد وارد کشور عزیزمان ایران کند تخفیف بگیرد.

واردات خودروی هیبریدی با تخفیف های ویژه

سکوت‌ها شکست و خبرهای مربوط به واردات ماشین که از 4 تیرماه ثبت سفارش آنها متوقف شده است بود به رسانه‌ها رسید.از زمانی که آیین نامه واردات ماشین به دولت رفت حرف

نکته دیگر در مورد خودروهای هیبریدی هست. خودروهایی که به صورت کامل هیبریدی هستند از تخفیف بالایی جهت ورود به کشور بهره مند می شوند ولی خودروهایی که هیبریدی-بنزینی هستند تخفیف کمتری خواهند داشت.

افزایش تعرفه واردات ماشین بین 15 تا 40 درصد است

در مورد تعرفه واردات خودروها هم می توان گفت که زیاد کردن تعرفه ها بین 15 تا 40 درصد بوده است یعنی اگر تعرفه خودرویی 55 درصد باشد با زیاد کردن 40 درصدی، قیمت تعرفه تازه ماشین 95 درصد می شود.لذا همین امر نشان می دهد که خودروهای خارجی بزودی در بازار ارزان می شوند. از آنجا که گمانه زنی ها جهت تعرفه 130 درصد به اوج بود قیمت انواع خودروهای خارجی در بازار گران شد. لذا با تعرفه های تازه که واقعی هستند قیمت خودروها کم کردن پیدا می کند.

محدودیت واردات ماشین برداشته می شود

واردات ماشین محدود به شرکت ها نیست

نکته دیگر اینکه در آیین نامه واردات ماشین به جهت حفظ کردن فضای رقابتی دیگر واردات محدود به شرکت های رسمی نخواهد بود. هر مجموعه فعال در زمینه واردات ماشین می تواند ماشین وارد کشور عزیزمان ایران کند البته این امر به شرط ارائه خدمات بعد از فروش هست. با برداشته شدن محدودیت فضای رقابتی در بازار خودروهای خارجی شکل می گیرد.

16 شرکت داخلی از برندهای مهم مجوز گرفتند

موضوع مهم دیگر اینکه در این آیین نامه واردات ماشین از سوی شرکت های مادر مورد توجه قرار گرفته هست. لذا تمام شرکت ها ملزم به واردات ماشین از سوی شرکت های مادر هستند و دیگر خرید از واسطه مورد قبول نیست. طبق اعلام مرکز امور اصناف 16 شرکت داخلی از شرکت های مادر(شرکت مهم تولید کننده خودرو) مجوز واردات ماشین به کشور عزیزمان ایران را دارند. در مورد افراد وارد کننده هم باید به تصمیم واحد برسند که آنها چگونه می توانند عنوان واردات ماشین از شرکت مادر را دنبال کنند.

سایت ثبت سفارش هنوز بسته است

بر این اساس سایت ثبت سفارش ماشین بسته خواهد ماند تا آیین نامه واردات ماشین به شرکت های مربوطه رفته و بعد از بررسی نهایی اقدام هایی صورت گیرد. لذا جهت هیچ شرکتی سایت ثبت سفارش ماشین باز نشده است.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | خارجی | ماشین | واردات | ثبت سفارش | خودروهای لوکس | خودروهای وارداتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz